Chystané akce

2.12.11.1.

V Cafe Alternatif jsou k vidění koncertní fotografie Davida Webra z uplynulého roku.

16.12.

V roce 2010 založil zpěvák a skladatel Ravid Kahalani vzácnou kombinaci špičkových hudebníků, které nyní nazýváme Yemen blues. Yemen blues od počátku vytvořil originální zvuk, který se stal novým jazykem v současné hudbě.

17.12.

Žižkovský Junior klub na Chmelnici byl v osmdesátých letech velice proslulý. Vystupovaly tam kapely na hranici zákazu, a proto jsme se rozhodli druhý ze dvou letošních koncertů Československého beat-festivalu věnovat právě vzpomínce na tento legendární klub.

21.12.

Tři dny před Štědrým dnem vystoupí Michal Prokop & Framus Five již popáté v pražském Foru Karlín.

22.12.

V rámci pražského koncertu proběhne křest alba !Svobodu ředkvičkám! Nové CD si můžete premiérově zakoupit přímo na místě!
❗Jediný koncert v Praze do konce roku ❗

9.2.

NOVÉ ALBUM “LIVING THE DREAM” VYCHÁZÍ 21. ZÁŘÍ 2018.
Každý, kdo si na tomto linku předobjedná nové album Living The Dream, získá přednostní právo na nákup vstupenky na pražský koncert už 14. září.

9.2.

Blue October je americká alternativní kapela z texaského Houstonu, která v létě vydala své nové, v pořadí již deváté album s názvem I Hope You’re Happy. Při turné, na které v souvislosti s novou desku vyrazila, se zastaví 9. února také v Lucerna Music Baru.

12.2.

Jeho energický a živelný koncert vzbudil na letošním festivalu Colours of Ostrava obrovský ohlas a roztančení diváci jej nechtěli pustit z pódia… Nyní se charismatický jihoafrický písničkář Jeremy Loops vrací do České republiky, 12. února zahraje v Lucerna Music Baru.

15.2.

Je to venku. Beat Fest, neboli každoroční oslava narozenin Radia Beat bude letos plná zahraničních hvězd. Přijďte na vůbec první historický Beat Fest, kterému nebude vládnout čeština ale světové rockové legendy!!!

23.2.

Shakin´ Stevens, umělec, který se může pyšnit platinovými prodeji svých alb, vystoupí v doprovodu své skupiny a představí všechny zásadní hity své dlouholeté kariéry, včetně skladeb „Oh Julie“, „Marie, Marie“ nebo „This Ole House“.

15.3.

„Od našeho posledního výletu již uběhl nějaký ten čas. Koncertování mi chybělo a rád bych, abyste věděli, že se počátkem roku 2019 vrátíme do Evropy. Jak asi víte, doprovodí mě talentovaná kytaristka Carolyn Wonderland, basista Greg Rzaba a bubeník Jay Davenport.
Brzy vydáme nové album , které bude zvláštní tím, že na něm hostuje několik mých oblíbených kytaristů. Asi je všechny znáte, chybět nebudou Joe Bonamassa, Carolyn Wonderland, Todd Rundgren, Larry McCray, Alex Lifeson a StevenVan Zant.

24.3.

Ian Anderson oslaví 50.výročí Jethro Tull třemi koncerty v České republice

27.3.

Dave Matthews Band, kapela, která získala i prestižní ocenění GRAMMY®, prodala od svého založení více než 24 milionů vstupenek na své koncerty a dohromady i 38 milionů CD a DVD nosičů. Kapela má na svém kontě i mnoho hitů, mezi které patří například i "What Would You Say“, "Too Much", "Everyday", "American Baby", "Funny The Way It Is“ a “Crash Into Me“. Poslední zmiňovaný získal v nedávné době opětovnou popularitu, a to poté, co byla píseň použita pro dvě klíčové scény filmu Lady Bird z roku 2017, jež má na svém kontě pět nominací na cenu Oscar®.

7.5.

Po více než půlstoletí na cestě a bezkonkurenční kariéře, která redefinovala kulturní mapu a potvrdila, že je opravdovým umělcem celosvětového významu, dnes Elton John prostřednictvím exkluzivního živého vysílání VR180 na YouTube oznámil termíny "Farewell Yellow Brick Road".

3.6.

Alice In Chains jsou jednou z nejúspěšnějších a nejvlivnějších amerických rockových skupin všech dob. Během své pozoruhodné kariéry Alice In Chains získali mnoho nominací na ocenění Grammy a prodali po celém světě více než dvacet milionů alb. Letos vydali vynikající album s názvem "Rainier Fog" a 3.června roku 2019 ho představí publiku v pražském Foru Karlín.

4.6.

Není mnoho kapel, které se mohou pochlubit tak velkým zájmem fanoušků a zároveň respektem kritiky. Škoda jen, že jejich desky nevycházejí častěji, a že na koncertní turné se vydávají také jen jednou za čas. Ale není důvod ke smutku, protože TOOL mají před vydáním další desky a jejich evropské koncertní turné zahrnuje i zastávku v Praze.

5.6.

Jako umělec a hudebník má Bryan Ferry tu výjimečnou odlišnost, že je považován za klasického i nadčasového současníka, který dosáhl úspěchu jak nahrávkami s Roxy Music, tak i rozsahem a intenzitou jeho sólových alb.

6.6.

ERIC CLAPTON - In Concert 2019
Nach zwei ausverkauften Konzerten im Juli kommt ERIC CLAPTON zurück nach Deutschland und Österreich!

Der Vorverkauf für das Wiener Konzert der „ERIC CLAPTON – IN CONCERT“-Tour startet am Freitag, 5. Oktober, 10:00 Uhr unter www.oeticket.com oder telefonisch unter 01 - 96 0 96 sowie unter www.stadthalle.com und 01 - 79 999 79.

11.6.

Americká devítičlenná úderka se vrací do České republiky představit svůj svět šílenství a hrůzy 11. 6. 2019 v pražské O2 areně!

17.6.

DEF LEPPARD a Whitesnake - dvě legendární britské kapely se vracejí do ČR připomenout zásadní hity svých dlouholetých a úspěšných kariér.

19.6.

Kiss
Po epické a příběhové pětačtyřicetileté kariéře, která zahájila éru rockových legend, Kiss oznámili, že v roce 2019 odstartují své závěrečné turné, vhodně pojmenované END OF THE ROAD. Skupina dnes potvrdila, že se v rámci rozlučkového turné vrátí i do České republiky, a že se v pražské Eden Areně představí v rámci monumentální show pod širým nebem.

20.6.

JOHN ZORN / BAGATELLES MARATHON
20. června 2019, 19.00, Forum Karlín

Po téměř dvaceti letech se do Prahy vrací skladatel a saxofonista JOHN ZORN se svým velkolepým projektem nazvaným Bagatelles Marathon. Jedná se o pětihodinový maraton jeho hudby, v jehož rámci se kromě Zorna představí dalších 30 významných umělců ve 14 uskupeních:

26.6.

Knopfler, který 16. listopadu vydá své deváté sólové studiové album s názvem Down The Road Wherever, vždy nahlížel na turné jako na nedílnou součást procesu vydání alba - od psaní písní přes nahrávání až po koncerty, na kterých představuje jak staré tak i nové písně.

"Moje skladby jsou určené na živá vystoupení. Miluju celý proces toho psaní a nahrávání s kapelou, ale nakonec je tou nejlepší částí hraní publiku naživo. Moc se mi líbí celý ten cirkus, cestování z města do města a spolupráce s touto skupinou hudebníků je pro mě naprostým potěšením. Opravdu se na to těším.“

18.8.

Stejně jako u většiny koncertů turné WorldWiRed, každá zakoupená vstupenka obsahuje výběr standardního fyzického nosiče nebo standardní digitální verze desátého a současného alba kapely HardwiRed... to Self-Destruct.

20.8.

Rock for People Concerts přiveze v létě The Offspring – zahrají hned dvakrát

21.8.

Rock for People Concerts přiveze v létě The Offspring – zahrají hned dvakrát