Vzpomínkový koncert Fedor Frešo

Datum akce: 
22. 1. 2019
Styl hudby: 

Dvě legendy slovenského Jazz-rocku na jednom pódiu!!!

Lucerna Music Bar bude 22. ledna hostit vzpomínkový koncert na počest významného slovenského hudebníka Fedora Freša (1947-2018), na kterém zahrají dvě ikony slovenské hudební scény, a to uskupení Collegium Musicum a Fermata, se kterými Fedor Frešo vystupoval.
Baskytarista a zpěvák Fedor Frešo spolupracoval s desítkami hudebních českých i slovenských skupin, pravděpodobně nejslavnější bylo jeho celoživotní spojení s varhaníkem Mariánem Vargou, s nímž v roce 1969 založil legendární art rockové těleso Collegium Musicum. Právě Collegium Musicum zahraje na jedinečném vzpomínkovém koncertě, který se uskuteční v již beznadějně vyprodané Bratislavě a následně v Praze. Se skupinou vystoupí mj. také syn zesnulého baskytaristy, Fedor Frešo jr.
Dvojkoncert slovenských hvězd doplní další legenda, a to skupina Fermata, která vznikla roku 1973 a patří ke světové špičce Jazz roku. Vydala 11 studiových alb, a i přes několik personálních změn a tvůrčích pauz koncertuje s velkým úspěchem dodnes.
V rámci večera proběhne také předání prvního ročníku Hudební ceny Fedora Freša, která se bude každoročně udílet interpretovi či instrumentalistovi za výjimečný přínos pro slovenskou hudební scénu.
Hostem pražského koncertu bude Petra Börnerová trio. Projekt české zpěvačky Petry Börnerové, slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého a jejich devíti letého syna Tomáše, který hraje na bicí nástroje. Repertoár tria je postavený na převzatých i vlastních folk-bluesových písničkách.

VIP vstupenky: Vstupenka umožňuje vstup na privátní VIP terasu se skvělým výhledem na pódium, místo k sezení a vlastní oddělený VIP bar. Pozor, v prodeji jen omezený počet těchto vstupenek!

Přidat komentář