O. Havelka a jeho Melody Makers, Bratislava Hot Serenaders

Datum akce: 
6. 10. 2018
Festival: 

Jedinečný projekt, který u nás nemá obdoby. Ondrej Havelka and his Melody Makers se na jednom pódiu utká s Bratislava Hot Serenaders. Tyto big bandové klasiky, čerpají inspiraci z doby, kdy se moderní swingové a jazzové kapely teprve rodily. Nastoupí proti sobě i společně stanou na podiu nejpovolanější zástupci České republiky a Slovenska, kteří návštěvníky nejen potěší bezkonkurenční pohodovou hudbou z první půlky 20. století, ale i možná překvapí tzv. „battlem“, tedy soubojem obou big bandů.

ONDŘEJ HAVELKA
Ondřej Havelka je výrazná osobnost české kulturní scény. Všestraně talentovaný entertainer žije od svých studentských let pouze pro Jazz a Swing z období mezi dvěma světovými válkami. Mimo pěveckou a hudební kariéru je oblíbeným hercem a vyhledávaným režisérem.

MELODY MAKERS
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

Bratislava Hot Serenaders
Unikátní orchestr, který se pod vedením trumpetisty Juraje Bartoše už od sezóny 1991/1992 specializuje na hot-jazzovou hudbu 20. a 30. let. Orchestr patří mezi světovou špičku v autentické interpretaci jazzové hudby tohoto období. Důkazem jsou ocenení z evropských festivalů, jako i pozitivní ohlasy a kritiky z celého světa. V letech 2014 a 2015 absolvoval tento přední slovenský jazzový orchestr koncertní turné ve Spojeném království a od té doby jezdí do zahraničí pravidelně.
Orchestr tvoří patnáct hudebníků, dámské vokální trio Serenaders Sisters a zpěváci (stylově nazývaní “crooneři”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík. Orchestr hraje na autentické nástroje z 20. let a vystupuje v na míru ušitých smokinzích a šatech z tohoto noblesního období.

Cena vstupenky: 790,-

Předprodej http://bit.ly/Lístky-Ondřej_Havelka_Melody_Makers
Více info na www.groovebrno.cz

Přidat komentář