Caro Emerald

Datum akce: 
19. 2. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

Pro velký zájem byl koncert CARO EMERALD přesunut do Fora Karlín. Šarmantní zpěvačka holandského původu, sršící ženskou energií, které leží u nohou prestižní světová koncertní pódia, zavítá v únoru do České republiky. CARO EMERALD, po domácí premiéře, jako jedna z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava, vystoupila sólově pouze na jediném koncertě v Brně, konečně dorazí do Prahy ve velkém stylu v rámci světové Emerald Island Tour. V Praze vystoupí 19. února s velkou kapelou ve Foŕu Karlín.
Styl CARO EMERALD mísí chytře pop, Swing a taneční Jazz, potkává se tu živočišné tango i latina, ska, dub step, funk i hip hop. Zpěvačka zvítězila v rodném Holandsku i nad Michaelem Jacksonem, její debutové album Deleted Scenes From The Cutting Room Floor překonalo letitý rekord jeho Thrilleru a vydrželo na čele prodeje v Holandsku stěží uvěřitelných 27 týdnů. To znamenalo úspěšný start celosvětové kariéry. Jen letos ve Velké Británii již prodala na 150 000 vstupenek na 90 koncertů, což jí letos vyneslo prestižní UK Live Award, má za sebou vyprodané koncerty napříč celou Evropou, USA, Japonskem, znají ji i v Jižní Koreji. CARO EMERALD již pokořila tak ikonické sály, jako je londýnský Royal Albert Hall, pařížskou Olympii, amsterdamské Paradiso nebo berlínskou Olympiahalle. A konečně nyní zamíří se svým skvělým bandem poprvé do Prahy.

Koncert, který byl pro velký zájem přesunut z klubu SaSaZu do Fora Karlín, se bude konat 19. února 2018. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro.cz

Suverénní hlasový projev, sex appeal a charisma jsou poznávacími znameními zpěvačky, jejíž hudba tvoří oblouk mezi tradicí minulého století a současností. Sama se dokázala obklopit skvělými instrumentalisty a jemná elektronika si tak rozumí s atmosférou filmů ze 30. a 40. let 20. století nebo pařížských kabaretů. To je možná důvod, že ji mnozí fanoušci a někteří kritici přirovnávají k britské Adele nebo Amy Winehouse. Fanoušci ji často srovnávají s oblíbenou, podobně spontánní ZAZ a příznivci módního elektroswingu zase přiznávají, že energií a uhrančivostí mnohdy předčí i poněkud neosobní zvuk i projev podobně slavného Parov Stelar z Rakouska. CARO EMERALD je originální a její četné publikum ji za to miluje.

CARO EMERALD, občanským jménem Caroline Esmeralda van der Leeuw se narodila 26. dubna 1981 v Amsterdamu. V roce 2005 dokončila studia jazzového zpěvu na amsterdamské konzervatoři, zlomový moment její kariéry ale nastal až o dva roky později. Holandští producenti David Schneurs a Jan Van Wieringen ji tehdy požádali o nazpívání demo nahrávky s jejich skladbou Bac It Up. Jedno uvedení skladby v lokální holandské TV vyvolala explozi zájmu a jednoduché video si připsalo na youtube omračující počet zhlédnutí. První album Deleted Scenes From The Cutting Room Floor trhalo v roce 2010 rekordy na domácí scéně
a vystřelilo zpěvačku a její preducentsko-muzikantské kolegy i do světa. Platinu a zlato sbíralo také v Polsku, Velké Británii, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Debutové albu dýchalo atmosférou filmů 40. let, zatímco druhé album The Shocking Miss Emerald z roku 2013 provází vějíř barev a tónů Paříže minulého století. Uvolněná atmosféra a taneční lehkost jsou typické i pro EP Emerald Island z letošního roku. Řada skladeb CARO EMERALD a jejích kolegů zaujala filmaře a tvůrce pracující s videem, a tak je často nejdeme ve filmech, televizních pořadech i reklamách.

Přidat komentář