Palác Akropolis

Habib Koité

Magazín Rolling Stone o něm píše jako o největší popové hvězdě Mali a jeho hru na kytaru srovnává s Jimi Hendrixem a Steviem Ray Vaughnem

Malijský kytarista a zpěvák Habib Koité je jedním z nejpopulárnějších a nejuznávanějším hudebníkem Afriky
Habib Koité spojuje různé styly malijské hudby a svým přístupem k hudbě odráží zájem o všechny druhy hudby.
Získal silnou fanouškovskou základnu tím, že integruje rockové a lidové zvuky západního světa,
aniž by opomněl své kořeny.

Donny McCaslin

I když saxofonista Donny McCaslin patří už léta v jazzu k nejrespektovanějším postavám, teprve hostování na posledním albu Davida Bowieho Blackstar mu přineslo uznání u širšího publika. Jeho hudba je rockově živelná a syrová, sofistikovanost a invence přitom ale prozrazuje erudovaného jazzmana.

Les Triaboliques

Nejlepší neznámá skupina. Vzhledem k vytíženosti členů Triaboliques jsou jejich koncerty velkou vzácností. V lednu odehrají dvoutýdenní turné po téměř čtyřech letech. O to více jsme potěšeni že zavítají i k nám.

Justin Adams / Lu Edmonds / Ben Mandelson /
DUSK CORE
Výjimečné spojení tří kultovních postav britské scény:

Mahala Rai Banda

Romská superskupina Mahala Rai Banda spojuje virtuózní hráče ze dvou vesnic, kteří jsou trvale středem zájmu světových hudebních znalců. Vnuci Nicolae Neacsu, geniálního houslisty Taraf de Haidouks, Aurel a Florin pochází z vesničky Clejani 40km západně od Bukurešti, jež leží na heroinové stezcke vedoucí z Afghanistanu. Po hořkém konci společné kapely Rom Bengale založili Mahalu.

Stránky

Přihlásit se k odběru Palác Akropolis