Bobycentrum Brno

Al McKay's EARTH, WIND & FIRE Experience

V brněnském Boby centru zahráli Al McKay's EARTH, WIND & FIRE Experience, legendární groove Funky R&B kapela, která se zformovala v Chicagu 1969, skupina byla přijata v rock and Roll Hall of Fame a Vocal Group Hall of Fame (síně slávy), získali deset cen Grammy a čtyři ocenění americké hudby.

Chick Corea

Dvaadvacetinásobný držitel ceny Grammy, invenční skladatel, improvizátor a klavírní virtuos v průběhu svého muzikantského života prozkoumal překvapivé množství hudebních stylů – od avantgardy přes bebop k jazzrockové fúzi, latinskoamerické a tradiční španělské hudbě, dětským písním a komorní i symfonické hudbě. Na festivalu JazzFestBrno zahrál naposledy loni společně s Bobbym McFerrinem ve vyprodané hale Vodova.

Wayne Shorter Quartet

Největší záhadou Shorterova života zůstává jeho vitalita a kreativita v relativně zralém věku. Mnoho ekvivalentů ve světovém jazzu nenajdete, snad Roy Haynes, jeden z posledních mohykánů narozených dokonce už ve dvacátých letech minulého století, by si mohl nárokovat místo vedle Wayna Shortera ve skupině vyvolených, nadaných skutečnou hudební dlouhověkostí. Tím je samozřejmě myšlena schopnost nezůstat na místě, hledat a nespokojit se s výprodejem svých starších uměleckých artiklů.

Přihlásit se k odběru Bobycentrum Brno