Uriah Heep

Datum akce: 
24. 10. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

24. října 2018 od 20 hodin v brněnském Semilasse zahraje legendární rocková skupina URIAH HEEP. Diváci tak budou mít možnost užít si koncert oblíbených „Uriášů“ z bezprostřední blízkosti, v klubové atmosféře. URIAH HEEP jsou považováni spolu se skupinami LED ZEPPELIN, Black Sabbath a Deep Purple za jedny ze zakladatelů Hard rocku a Heavy metalu.

Kapela URIAH HEEP byla založena v roce 1969 v Londýně. Za svou kariéru prodala po celém světě vice než 40 milionů alb a odehráli přes 4000 koncertů v 60 zemích. Skupina vydala 24 studiových alb a 21 oficiálních živých nahrávek. Repertoár URIAH HEEP zahrnuje epické skladby jako „July Morning” nebo hity jako „Easy Livin´, sweet Loraine, Gibsy, Free Me“ a asi nejznámější „Lady in Black“.

URIAH HEEP se proslavili jedinečným užitím vokálů, díky čemuž si vysloužili přezdívku „Beach Boys Heavy Metalu“, a měli vliv na vývoj řady dalších slavných skupin včetně „Queen“. Zvuk kapely dotváří použití Hammondových varhan a typický zvuk kytary zakládajícího člena skupiny Micka Boxe. Jeho skvělými spoluhráči jsou Phil Lanzon na klávesy, Russell Gilbrook za bicími a Davey Rimmer na baskytaru. Frontmanem kapely je výborný zpěvák Bernie Shaw.

Koncerty URIAH HEEP jsou energické a skupina hraje ve výborné formě. Ve spojení s prostředím brněnského Semilassa, kde mají diváci kapelu téměr na dosah, se jedná o jedinečný zážitek, který by si neměl žádný rockový fanoušek nechat ujít. URIAH HEEP se těší na publikum v Brně, kde koncerty mívají tu nejlepší atmosféru.

Support obstará výborná mladá brněnská blues rocková formace Aivn's Naked Trio. Informace o koncertu naleznete na www.semilasso.cz

Přidat komentář