The Grandmothers Of Invention

Datum akce: 
9. 5. 2018
Styl hudby: 

Skupina The Grandmothers Of Invention, spoluhráči fenomenálního Franka Zappy, potěší jeho české fanoušky 9. května v Lucerna Music Baru. Frank Zappa si udržel i více než 22 let po svém odchodu mezi českými fanoušky výjimečné postavení. Byl jednou z největších postav historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers Of Invention, která vystoupí s programem složeným výhradně ze Zappových skladeb.

Název kapely odkazuje s typickou zappovskou sebeironií k Mothers Of Invention, první kapele Franka Zappy, v níž hráli v jejích hvězdných letech jak legendární klávesista a zpěvák Don Preston, tak saxofonista a flétnista Bunk Gardner, zatímco hráč na marimbu, vibrafon, další melodické perkuse a klávesy Ed Mann Zappu provázel přes deset let i v pozdějších sestavách. Tyto výtečné muzikanty skvěle doplňuje bubeník, perkusista a zpěvák Christopher Garcia.

Koncert bude pro české fanoušky Franka Zappy patrně poslední příležitostí vidět tyto vyjimečné Zappovy spoluhráče naživo.

Přidat komentář