The Charlatans

Datum akce: 
21. 2. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

The Charlatans jsou devadesátky se vším, co k tomu patří a tím je myšleno převážně to dobrý. Propojení taneční a rockové hudby, Madchester, silné melodie a refrény. Byli tady Stone Roses a Happy Mondays a Soup Dragons a Inspiral Carpets a The Charlatans a všichni byli totálně sví.
Spojovala je jen psychedelie, kořeny v šedesátkách a Funky groove. A stejně rozdílná je i albová tvorba skupiny. V tomhle mají něco společného se skotskými souputníky Primal Scream. Každé album je jiné, někdy lehce, někdy naprosto, ale nikdy se jim nepovedlo stvořit vyslovený propadák.
To platí i o loňské novince „Different Days“, která hranice vnímání hudby The Charlatans posunula zase někam dál od poklidného pobřeží, časem vymletého prověřenými vodami. Sami členové tvrdí, že chtějí, aby je každé jejich album zachycovalo v daném, přítomném okamžiku a toto období bylo zpětně rozeznatelné. Zároveň přiznávají, že je pro ně těžké být jen melancholickou legendou. O to usilovněji a s tím větším nadšením se věnují živé produkci.
„Živé hraní je ten největší životabudič – chrání nás před uvadáním,“ říká zpěvák, čerstvý padesátník Tim Burgess.
Přesvědčit se o tom můžete přijít podívat 21. února do smíchovské Meet Factory.

Přidat komentář