Southern Avenue

Datum akce: 
21. 4. 2020
Interpret: 
Styl hudby: 

Energická pětka z Memphisu Southern Avenue svým druhým albem Keep On pořádně foukla do plamenů Nyní hlásí příjezd do České republiky, nominaci na Grammy a přípravu nového alba.

Southern Avenue jsou mladí, geniálně nadaní a svojí směsí soulu, blues a R&B přenášejí jižanské tradice do 21. století. Kytarový kouzelník Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell.
William Bell, držitel ceny Grammy, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba Keep On, byl skupinou naprosto nadšen, považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy a měl pravdu! Hudební kritiku nadchlo jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním a debutové album bylo oceněno prestižní blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za svou druhou desku Keep On navíc získali nominaci na Grammy (o kterých se rozhodne v roce 2020).
Co to všechno znamená? Že si tuhle hudební senzaci, která mimo jiné vydává na začátku roku 2020 další album a zcela jistě z něj zahraje nové kousky, nesmíte nechat ujít! 21. dubna 2020 vystoupí v pražském Palác Akropolis.

Přidat komentář