Mississippi Heat

Datum akce: 
28. 3. 2017
Styl hudby: 

Tradiční blues s jedinečným zvukem!

Jako kapelník a skladatel měl Pierre od založení kapely v roce 1991 přesnou vizi. Jeho mantra je jasná a sevřená. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk: všichni hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jeho hudba je tradiční, protože vychází z hudebních pokladů padesátých let, jako byli Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Jimmy Rogers, všichni skvělí hráči na foukací harmoniku... Big a Little Walter, The Sonny Boy Williamsons, Junior Wells, George Smith, a z mnoha výjimečných současníků, jako Kim Wilson, Rod Piazza a Paul deLay. Na druhé straně je Pierrovo blues jedinečné, protože nerad chodí vyšlapanými pěšinkami a píše pořád nové věci.

Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Kytarista Jon McDonald pozval Pierra, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z polské čtvrti křičelo nadšením. Pierre vypadal spokojeně a kapela hrála s takovou inspirací, že se jeho bratr Michel nechal slyšet, že by jim byl schopný domluvit koncerty bez větší námahy. Dodržel slovo a koncerty opravdu sehnal. S tou námahou se sice netrefil, ale měl pravdu v tom, že by téhle kapele mohl dělat manažera.

Pierre a Mississippi Heat vydali osm studiových alb (a v roce 2005 jim u Delmark Records vyšlo DVD). Některé z jejich nahrávek získaly ocenění jako „Nejlepší chicagské bluesové cd roku“ nebo „Nejlepší bluesový koncert roku“ od časopisu Real blues Magazine (například alba Handyman a Footprints On The Ceiling).

Během let se Mississippi Heat několikrát objevili ve filmu a v televizi. Například v dokumentu francouzské televize o blues, zpěvačka Inetta Visor vystoupila v prestižním programu Arte. Krátce nato byl pořízen videozáznam koncertu v kanadském Montrealu a práva koupila italská televizní společnost. Francouzská kanadská televize představila Pierra a jeho bratra-manažera Michela v jednom ze svých pravidelných programů s názvem Baisers d’Amérique. Půlhodinový pořad sledovali lidé v 35 zemích světa. Mississippi Heat se také mnohokrát objevili v žánrových časopisech, jako jsou Living blues nebo blues Review.

Za víc než pětadvacet let své existence kapela vystupovala na mnoha respektovaných bluesových, jazzových i multižánrových festivalech po celé Severní Americe i Evropě: namátkou na Chicago blues Festival, Montreal International Jazz Festival, Ecaussinnes Spring blues Festival nebo Lucerne blues Festival.
Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo na labelu Delmark v roce 2016.

Mississippi Heat jsou:
Pierre Lacocque – foukací harmonika
Inetta Visor – zpěv
Michael Dotson – kytara / zpěv
Brian Quinn – baskytara
Terrence Williams – bicí / zpěv

Jako předkapela vystoupí Bobby and his Houdaphone. Jedná se o nový projekt, ve kterém zpěvák, kytarista, skladatel a aranžér Joseph "Bobby" Houda představí svoji novou kapelu a v koncertním programu zazní skladby z připravovaného alba "Die Hard Man". Zde se Bobby vrací ke svým láskám- hudbě zvané jazzblues, Swing, rhythm and blues a Funk.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK - www.goout.cz / www.ticketpro.cz

Přidat komentář