Michael Schenker Fest

Datum akce: 
14. 11. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 

Michael Schenker Fest, koncert superskupiny a rockových legend

Heavymetalová a hardrocková kytarová ikona Michael Schenker přiveze do Prahy superskupinu Michael Schenker Group, navíc se čtyřmi špičkovými zpěváky

Michael Schenker Fest, je nejen vtipný název pro turné špičkových muzikantů, ale především se tak jmenuje superskupina Michael Schenker Group, která vystoupí 14. listopadu v pražském Kongresovém centru Praha. Vévodit ji bude jedna z ikonických postav historie heavy metalu, kytarista Michael Schenker, jehož originální styl kytarové hry ovlivnil desítky následovníků a k jehož četným fandům patří například Kirk Hammett z Metallicy, muzikanta, který stál u zrodu legendárních Scorpions a byl leaderem britských UFO. Spolu se Schenkerem stane na pódiu řada skvělých, ve světově věhlasných muzikantů, které spojuje to, že Schenkera v různých obdobích jeho kariéry provázeli v různých sestavách na koncertech i v nahrávacích studiích.

Za mikrofonem se vystřídají vynikající zpěváci Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley a Doogie White, basa bude v rukou ostříleného Chrise Glena, druhou kytaru a klávesy bude mít pod kontrolou vysoce ceněný muzikant a producent Steve Mann a za bicí soupravu usedne jeden z nejzkušenějších britských bubeníků Ted McKenna.

Původně šlo o víceméně jednorázový koncertní projekt z roku 2016. K bytelnému základu Michael Schenker Group se přidali zpěváci spjatí s protagonistou v minulosti i přítomnosti. Celá parta si spolu ale sedla natolik, že ve spolupráci dále všichni regulérně pokračují a letos vydali pod jménem Michael Schenker Fest album Resurrection. “Koncerty byly sestaveny z různých skladeb, které jsem kdysi nahrál,” řekl nedávno v rozhovoru s českým novinářem slavný kytarista a popisuje dále: “Samozřejmě tohle dnes funguje dobře, když hraješ své největší pecky, navíc s originálními hlasy. Logicky tě ale také musí napadnout, že pokud má něco podobného pokračovat, potřebuje vše další impulz, který dá věcem smysl…”

Průletem historií Schenkerovy kariéry i novinkami z alba Resurrection si podmaní Michael Schenker Fest Kongresové centrum v Praze ve středu 14. listopadu od 20.hodin.

Předprodej v síti Ticketpro.cz

Michael Schenker je na scéně již od roku 1969. Blonde Bomber, jak mu občas fandové a znalci heavy metalu a hard rocku přezdívají, stál spolu se svým bratrem Rudolfem u zrodu legendárních Scorpions. V polovině 70. let byl vůdčí osobností legendárních britských UFO. Ucházeli se o něj Aerosmith, Ozzy Osbourne, Deep Purple i WHITESNAKE, ale Michael si nade vše cenil možnosti jít vlastní cestou. Roku 1979 založil Michael Schenker kapelu Michael Schenker Group, která si prošla nejrůznějšími etapami a stala se v osmdesátých letech světově úspěšnou senzací. Zde začala spolupráce s řadou zpěváků, kteří nyní Schenkera provází na jeho Festu. Jako první se objevil Gary Barden, posléze vystřídaný Grahamem Bonnetem, který nazpíval ceněné album Assault Attack. McAuley Schenker Group vznikla s příchodem zpěváka Robina McAuleyho a posunula se více směrem ke komerčnějším hard rockovým formám. Dvakrát se Schenker vrátil také v reunionech UFO, na začátku milénia si prožil dost drsné období poznamenané zálibou v alkoholu. Nepřestal však hrát ani nahrávat. V roce 2010 Michael Schenker spolu s dalšími legendami Slashem a Ronem Woodem obdržel v Londýně Marshall "11" award. Cenu mu předával Alice Cooper za přítomnosti Jimmiho Page, Tommi Iommiho a Johna Paula Jonese a je určena pro “ty umělce a hudebníky, kteří představují rockovou výstřednost a žijí na hraně.” V roce 2011 vydal Schenker Temple of Rock, na kterém zaujal zpěvák Doogie White. Michael Schenker prožívá nyní dle vlastních slov své skvělé období a přijede o tom přesvědčit spolu se svými zpěváky a parťáky z kapely Michael Schenker Fest i naše publikum.

Britský zpěvák Gary Barden se objevil poprvé po boku Michaela Schenkera v roce 1980, ten jej objevil v jeho předchozí kapele Fraser Nash. Pracoval take s Gary Moorem a byl frontmanem kapel Praying Mantis, Statetrooper, Silver a natočil pět sólových alb pod svým jménem Gary John Barden.

Angličan Graham Bonnet je známý mimořádně silným hlasem s velkým rozsahem. Kromě spolupráce s Michaelem Schenkerem byl zpěvákem legendárních Rainbow, Alcatrazz nebo heavymetalovými Impellitteri.

Nyní v americkém Las Vegas usazený Ir Robin McAuley zpíval v kapelách Survivor, Far Corporation nebo Grand Prix. V roce 1986 vznikla skupina MCAuley Schenker Group, ze kterou vystupoval do roku 1993, kdy se rozhodl skončit s hudbou a věnovat se čerstvě založené rodině. Od roku 2012 opět spolupracuje s Michaelem Schenkerem.

Skotský zpěvák Doogie White má za sebou bohatou muzikantskou kariéru, stál za mikrofonem celkem v jedenácti kapelách, včetně slavných Rainbow, anglických Tank nebo Praying Mantis. Spolupracoval také se slavným švédským kytaristou Yngwie Malmsteenem. V roce 2011 si jej Michael Schenker vybral do projektu Temple of Rock a jejich spolupráce vydržela až dodnes.

Skotský basista Chris Glen je výraznou postavou hardrockové a metalové historie, hrál například v The Jade, Tear Gas, The Party Boys nebo v ikonickém The Sensational Alex Harvey Bandu, hrával i se slavným folkrockovým písničkářem Johnem Martynem.

Kytarista a klávesista Steve Mann je zkušený hudebník, producent a zvukový inženýr. Na podiu stál s kapelami LIAR, Lionheart a poté hrál v McAuley Schenker Group. Sedm let byl členem glamrockových sweet nebo německých progrockových Eloy. Pracoval jako senior dubbing editor pro londýnskou Channel 4 i na vývoji zvukařského sofwaru.

Skotský bubeník Edward 'Ted' McKenna je jedním ze nezkušenějších mistrů tohoto nástroje ve Spojeném království. Hrál s Tear Gas, The Sensational Alex Harvey Bandem, Rory Gallagherem, Ianem Gillanem, Gregem Lakem a Gary Moorem, ale i se výtečnými stylově odlišným muzikanty, britským jazzmanem Johnem Etheridgem, americko-kanadským bluesmanem Amosem Garrettem nebo americkým soulovým duem Womack & Womack. Je také hudebním pedagogem.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=D2V...
https://www.youtube.com/watch?v=D2V...

Přidat komentář