Marilyn Manson

Datum akce: 
19. 11. 2017
Interpret: 
Styl hudby: 

Marilyn Manson
Tipsport Arena

Pekelník a bouřlivák, Antikrist osobně, bubák a straširybka Brian Hugh Warner aka Marilyn Manson už poněkolikáté představí četným příznivcům svou elektro-industriální show, navíc v době, kdy je hudebně na jednom ze svých vrcholů. Už předchozí album „The Pale Emperor“ přineslo příjemné překvapení v podobě vymazlených skladeb, v době, kdy nad Mansonem leckdo lámal hůl.
Po letošním oznámení novinky „Say10“ zavládlo opatrné čekání, umocněné tím, že na svátek sv. Valentýna ohlášené vydání alba neproběhlo. Bohužel z toho nejbolestnějšího důvodu, Mansonovi zemřel otec, což vysvětlil až dodatečně. Hudební ukázky, které mezitím unikly na internet a umělcovy lehce zašifrované vzkazy na Instagramu napětí jen umocnily a je dobré říct, že to nebyla jen pouhá bouře ve sklenici vody.
Album dostalo nový název „Heaven Upside Down“, nový termín vydání a hned první, hudebně i vyzněním naprosto protichůdné singly, daly tušit, že celek bude pestrý a rozhodně ne nudný. A tahle předpověď vyšla bez kompromisů – Manson vytvořil desku, široce rozkročenou mezi jeho nejslavnějšími díly „Mechanical Animals“ a „Holy Wood“, dílo, kloubící melodie a vykřičenou frustraci, staženou grimasu vzteku, odhodlání, bolesti a pohrdání. To vše pod střechou všeobjímající ironie.
Po nedávné nehodě na pódiu, kdy jej nešťastnou náhodou zasáhla uvolněná kulisa, je už zpěvák v pořádku a nic nebrání se o tom jít přesvědčit 19. listopadu do holešovické Tipsport Arény.

Přidat komentář