Kenny Wayne Shepherd

Datum akce: 
30. 6. 2019
Styl hudby: 

Kenny Wayne Shepherd (narozen jako Kenny Wayne Brobst 12. června 1977 ve Shreveportu ve státě Louisiana, USA) je americký blues-rockový kytarista, zpěvák a skladatel. KWS se proslavil už svým debutovým albem, které vydal jako osmnáctiletý. Spolu s Joe Bonamassou (narozen 8. května 1977; první album s Bloodline vydal v roce 1994) a Jonny Langem (narozen 29. ledna 1981; svůj debut Smokin vydal už v roce 1995!) tak už skoro čtvrtstoletí patří do trojice hvězdných amerických bluesových mladíků, kteří se proslavili v 90. letech ještě jako "teenageři". Z uvedené trojice je ale KWS možná tím nejúspěšnějším. Kromě jediného(!) - hodně rockového - všechna jeho alba v US Billboard Charts (v kategorii US blues) vystoupala až na 1. místo!!!

Speciálním hostem KWS je mezinárodně uznávaný německý bluesrockový kytarista a zpěvák Henrik Freischlader se svým doprovodným bandem.
Henrik Freischlader (3. listopadu 1982) je multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, producent a v současné době jeden z nejrespektovanějších německých hudebníků. Jeho doménou je "evropské" blues s nádechy různých příbuzných stylů jako Rock, funky, Soul nebo Jazz. Své první album "The blues" vydal v roce 2006, dnes má ve své diskografii již 16 položek.
Henrik Freischlader koncertuje již roky na evropských pódiích. Díky vlastnímu labelu Cable Car Records, který založil v roce 2009, realizuje různé hudební projekty a experimenty. Alba "Recorded By Martin Meinschäfer", "Still Frame Replay" (s hostujícím Joe Bonamassou v titulním otvíráku) a "Night Train To Budapest" si nahrál prakticky celá sám.
Hlavně díky společnému koncertování s Bonamassou se okruh jeho fanoušků značně rozšířil. A po předskakování legendám jako BB King, Peter Green nebo Johnny Winter se Freischlader vypracoval z neznámého bluesově orientovaného kytaristy na respektovaného a velmi sledovaného muzikanta světového formátu.
V Lokti se HF poprvé objevil 15. června 2018 jako host britských Jethro Tull.

ČASOVÝ PLÁN (rámcový)
18:00 ... otevření amfiteátru
19:15 - 20:00 ... Henrik Freischlader Band (GER)
20:30 - 22:00 ... Kenny Wayne Shepherd Band (USA)

Přidat komentář