Cash Savage and The Last Drinks

Datum akce: 
9. 10. 2018
Styl hudby: 

Cash Savage je jednou z nejvýraznějších postav australské hudební scény posledních let a v říjnu se vrací do Prahy se zbrusu novým albem Good Citizens, určitě nejosobnějším dílem celé své kariéry. Cash Savage and The Last Drinks - to je ohňostroj energie a emocí. Ke špinavému australskému country blues přidávají prvky indie rocku a americany, koncertní podoba šestičlenného komba se v rámci elegantního střídání hrubých vypjatých momentů a intimních ztišení nebezpečně přibližuje věhlasným The Bad Seeds slavného rodáka Nicka Cavea. Po vystoupeních na festivalech Colours of Ostrava nebo METRONOME se Cash Savage and The Last Drinks představí v úterý 9. října v pražském Futurum Music Baru, společnost jim budou dělat Rány těla, kteří představí materiál ze svého nového alba a celý večer otevře dvojice Oswaldovi.

Vstupenky v hodnotě 290.- Kč jsou v prodeji od 8. srpna na webových stránkách Futurum Music Baru, dále pak v předprodejních sítích GoOut.cz a Ticketpro (plus obvyklé poplatky) a výjimečně také na pokladně Lucerna Music Baru, zde opět bez poplatku. Zbylé vstupenky budou na místě k dispozici za 360.- Kč.

Jádro Cash Savage & the Last Drinks vykrystalizovalo z nekonečných jam sessions po melbournských barech a putykách okolo roku 2009. První alba Wolf (2010) a The Hypnotiser (2013) jasně ukázala potenciál seskupení, syrový Rock s blues a country ozvěnami záhy transformoval do unikátního epického písničkářství. Album The Hypnotiser bylo dokonce nominováno na několik národních hudebních cen, ale ten pravý průlom přišel až s následnou kolekcí One of Us (2016), o které na australském rádiu Triple R řekli: "Cash Savage je svrchovanou vypravěčkou příběhů, v nové sbírce písní představuje svoje vrcholy a propady minulého období, vždy se soucitem a humorem, moudrostí a vhledem. Přesvědčivé texty jsou doplněny podobně vzrušující hudební složkou plnou jasného a nezdolného ducha."

S novinkou Good Citizens se hudebnice, a někdejší trenérka mužského týmu australského fotbalu, dostává ještě mnohem dál. Coby příslušnice LGBTQI komunity velice citlivě vnímá problematiku manželství stejného pohlaví, v prvním singlu Better Than Them otevřeně popisuje vlastní zkušenosti tohoto druhu. Celé album Good Citizens je věnováno veskrze osobním tématům, potažmo nepřístojnostem a nepokojům, které hýbají celým současným světem. "I'm thinking violence is the answer," říká Cash Savage, které často až nepříjemné reflexe moderní společnosti nezabránily v tom, aby novou desku naplnila až po okraj výraznými hity, jež její The Last Drinks podtrhují fantasticky sevřeným hudebním doprovodem. Album Good Citizens je bezpochyby prozatímním vrcholem jejich společné cesty.

http://cashsavage.com.au
https://www.youtube.com/watch?v=ZrZ...

Kultovní pražská postpunková formace Rány těla ovlivněná australsko berlínským blues, industriální scénou, country, či psychedelickým discem byla založena koncem osmdesátých let. Dekadentní fantomové pražské klubové scény určili osudy mnohých a byli ve své době na české scéně naprosto ojedinělí. V devadesátých letech skupina vydala své jediné řadové album Polyester (Indies Records, 1996), aby se záhy poté na dlouhá léta rozešla. Před několika lety se Rány těla opatrně vrátily a nyní přichází to, na co všichni jejich fanoušci tak dlouho čekali - Rány těla vydávají nové album. Zatím nepojmenovanou kolekci uvedla v polovině června dvojice singlů Electa of Jesus a Rosa, celé album pak vyjde zkraje podzimu.
https://ranytela.bandcamp.com
www.facebook.com/rany.tela

Večer otevře v Praze usazená dvojice Oswaldovi, která své lo-fi městské psychedelické písničkářství s ozvěnami jihoevropského folklóru a soundtracků ke spaghetti westernům zaznamenala na výtečně přijatém loňském albu Songs about Persecution.
www.oswaldovi.cz
https://oswaldovi.bandcamp.com

Přidat komentář