BLUEFEST

Datum akce: 
26. 10. 2014
Styl hudby: 
Festival: 

Koncertní série Prague International Bluenights se stala neodlučitelnou součástí pražské hudební scény. Mezi highlights 15 let Prague International Bluenight jistě patří jména jako Jerry Lee Lewis, Little Richard, Jeff Beck, Joe Bonamassa, The Residents, Johny Winter, The Grand Mothers, Yann Tiersen, John Lee Hooker, Einstürzende Neubauten, Bo Diesely, Animals and Eric Burdon, Bill Wyman and Rhytm Kings, Ten Years After a mnoho dalších. „Za 15 let své historie Prague International Bluenight uvedla stovku koncertů. Rozhodli jsme se u příležitosti 100. koncertu k velké rekapitulaci a výroční 100.PIBN pojmout jako velkolepou přehlídku festivalového charakteru. V jeden večer tak chceme oslavit bluesovou scénu. BLUEFEST se jako festivalový večer stane nejen oslavou stého koncertu, ale i poctou svébytnému hudebnímu žánru.“ Představuje nový projekt Radim Svatoň, ředitel agentury Liver Music. Na několika místech v Praze se proto 26. října sejdou muzikanti z celého světa, kteří zasvětili svůj život blues. V Lucerna Music Baru, Rock Café a na lodi Avoid Floating Gallery vystoupí muzikanti ze Spojených států, Velké Británie, Slovenska i Česka pod vlajkou BLUEFESTU. Kromě hvězdně obsazeného Lucerna Music Baru, budou všechna místa volně přístupná bez vstupenky – tedy zdarma. BLUEFEST nabídne např. americkou kapelu s nejlepší dechovou sekcí na světě Roomful of Blues, britský blues-rockového talent Dannyho Bryanta, slovenské samorosty ZVA 12-28 Band, nebo domácí Johannes Benz a mnoho dalšího.

 

Roomful of Blues- Legendární Big Band hrající blues a R&B ze Spojených Států.

Veteránská kapela Roomful of Blues se pyšní nejuznávanější dechovou sekcí v bluesovém světě, a současně je semeništěm muzikantů, odcházejících posléze na úspěšnou sólovou dráhu (Dukea Robillarda a Ronnieho Earla či harmonikáře Sugar Raye Norciu). Za 45 let své existence (od roku 1967) na hudební scéně se stala legendou a vzorem. O čemž svědčí i mnohá ocenění včetně 7 nominací cen Grammy. Kapela vystoupí v Lucerna Music Baru od 21h večer. V lucerna Music Baru se můžeme těšít i na zákusek v podobě slovenských bluesových samorostů ZVA 12-28 Band, kteří celý výroční večer uzavřou.

Špička britského blues-rocku, kytarista Danny Bryant, vystoupí zdarma v Rock Café.

Danny Bryant se narodil v Herstfordshire (Anglie) v roce 1980. Naplno se začal věnovat hře na kytaru v patnácti letech již s pověstí zázračného dítěte, o tři roky později se začal hudbou živit. Od té doby odehrál Danny Bryant téměř tři tisíce koncertů po celém světě a setkal se na jednom pódiu např. s Joe Cockerem, Carlosem Santanou, Gregem Allmanem, Buddy Guyem, Peterem Greenem či Mickem Taylorem. To, že Danny Bryant přes své mládí patří k absolutní hudební světové špičce, dokládá mimo jiné i to, že jako jeden z mála hudebníků je přímo podporván firmou Marshall Amplification. Po koncertě Dannyho Bryanta vystoupí v Rock Café pražská kapela Johannes Benz milující rokenrol s bluesově-folkově tuláckou náladou. Vstup do Rock Café je zcela zdarma.

Vstupenky do Lucerna Music Baru k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro,  Eventim  a na pokladně v Lucerna Music Baru, ostatní místa jsou zdarma.


BLUEFEST

Oslava 100.výročí Prague International Bluenights

Roomful of Blues /US

Lucerna Music Bar

Danny Bryant /UK

Rock Café

ZVA 12-28 Band /SK

Lucerna Music Bar

Jonannes Benz /CZ

Rock Café

26.10.2014

Přidat komentář