Arcade Fire

Datum akce: 
15. 6. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 

Občas se na hudebním poli objeví malý zázrak v podobě skupiny, které se daří všechno, na co sáhne. Mezi takové bezesporu patří kanadští Arcade Fire, kteří chrlí nápady bezmála dvacet let a zatím ještě nepřišli s nahrávkou, která by byla kritiky i posluchači odmítnuta. Jejich hudební rozsah je přitom poměrmě široký. Škatulka „indie“ pod kterou bývají řazeni, je v jejich případě roztažená od temných kytarových kompozic po rozjuchanost posledního alba „Everything Now“.
Každopádně se jim nedá upřít hitovost, ovšem neprvoplánová. Ty písničky jsou líbivé a zároveň propracované. Z minulé, pět staré nahrávky „Reflektor“ je takovým případem hned úvodní, stejnojmenná kompozice s vokální spoluúčastí Davida Bowieho.
Manželské duo Win Butler a Régine Chassagne, kteří jsou zakladateli kapely, společně se spolužáky Winem Butlerem a Joshem Deu nadchli kritiky už debutem „Funeral“, z něhož kapela čerpá na svých koncertech ve velkém míře dodnes. Všechna následující alba – „Neon Bible“, „Suburbs“ a už zmiňované „Reflektor“ a „Everything Now“ pomohly skupině vybudovat mezinárodní renomé a status superhvězd, korunované v roce 2011 díky albu „Suburbs“ cenami Brit Awards za nejlepší album a skupinu roku a Grammy za Album roku.
V Praze vystoupí 15.6. v O2 Aréně v rámci „Infinite Content Tour“, které dramaturgicky čerpá z debutu a posledního alba, nevynechává ovšem ani další, tolik úspěšné nahrávky.

Přidat komentář